pokercasinosports

Futball

Általános

A fogadásokat a hivatalos játékvezetői 90 perces játékidő alapján számoljuk el, az ápolási szüneteket is beleértve. Hacsak másként nem jelezzük, a hosszabbítás és a büntetőpárbaj nem számít.

Ha a megfelelő irányító testület közreműködőitől származó hivatalos eredmény nem egyértelmű, az eredményt független forrásokból származó információ alapján határozzuk meg.

Ha egy mérkőzés hivatalos adatközlésében eltérnek a csapatinformációk a weboldalunkon közzétettektől (például cserék, korcsoport, nem stb.), akkor az érintett piacokra kötött összes fogadás érvénytelen. Minden más esetben a fogadások érvényesek maradnak (beleértve azokat az eseteket is, amikor a megadott csapatnévben nem szerepel a „XI” kifejezés).

A bizonyos statisztikákra vonatkozó piacok, mint például a büntetőpontok számára, végrehajtott szögletek számára, bármilyen góllövőre vagy egy bizonyos gól idejére vonatkozó piacok esetén a fogadásokat független forrásokból származó információk alapján számoljuk el.

Ha az elszámolást követő 48 órán belül bármilyen új információt tesznek közzé, akkor (észszerűen megítélve) határozunk arról, hogy:

• visszaállítás vagy újbóli elszámolás történjen ennek az új információnak a fényében; vagy
  • várunk-e további információra, mielőtt döntenénk a piac visszaállításáról és újbóli elszámolásáról.

Azon piacra kötött fogadások esetében, amelyek arra vonatkoznak, hogy egy esemény hányszor fordul elő (pl. „szögletek száma”), az eredményt nem a megítélt, hanem a megtörtént események alapján számoljuk el.

Azon mérkőzések esetén, amelyeket a szokásos 90 perctől eltérő időtartammal írtak ki, a fogadásokat a rendes idő alapján számoljuk el, az ápolási szüneteket beleértve. Ha egy mérkőzést szokatlan formátumban (pl. harmadokban vagy negyedekben) játszanak le, minden félidőre vonatkozó piac érvénytelen.

Minden fogadásra, amely a büntetőrúgás értékesítésére vagy kihagyására vonatkozik, és újrarúgják a büntetőrúgást, a piacot az újrarúgott büntető alapján számoljuk el. Számos újrarúgásra sor kerülhet, mire a sorozat befejeződik.

Félbeszakítás, törlés és halasztás

Ha egy mérkőzést elhalasztanak, minden eldöntetlen fogadás érvénytelen, amennyiben a meccs nem kezdődik el a tervezett napon helyi idő szerint 23:59 előtt (vagy ha úgy véljük, hogy a mérkőzés nem kezdődik el addig).

A tervezett kezdési dátum előtt (például a televíziós műsorrend miatt) átütemezett mérkőzések nem számítanak elhalasztottnak, és minden fogadás érvényes marad, amennyiben az új dátum és időpont az eredeti kezdési időtől számított 72 órán belül van.

Ha egy meccs elkezdődik, de később félbeszakad, minden eldöntetlen fogadás érvénytelen, amennyiben a mérkőzést nem játsszák le teljesen a tervezett napon helyi idő szerint 23:59 előtt.

Nem indulók, visszalépések és kizárások

Eltérő közlés hiányában elszámolási szempontból a meccs bármely részében pályára lépő összes játékost indulónak tekintjük. Csak azok a játékosok számítanak nem indulónak, akik nem szerepelnek a keretben, vagy fel nem használt cserejátékosok.

A helyszín módosítása

Ha egy mérkőzés helyszíne eltér a weboldalunkon feltüntetettől, a fogadások érvényesek maradnak, feltéve, hogy a mérkőzést nem az ellenfél pályájára helyezték át. Ebben az esetben a mérkőzésre kötött fogadások érvénytelenek. A nagy nemzetközi tornákon (mint például a világbajnokság vagy az Európa-bajnokság), minden helyszínt semlegesnek tekintünk. Ha egy mérkőzés tervezett helyszíne megváltozik, beleértve azt is, amikor az új helyszín egy másik országban található, minden fogadás érvényes marad.

Lényeges Események

Ha nem függesztünk fel egy piacot egy Lényeges Esemény előfordulásakor (gólszerzés, egy büntető megítélése, amely gólt eredményez vagy egy játékos kiállítása), fenntartjuk magunknak a jogot, hogy érvénytelenítsük a Lényeges Esemény bekövetkezte után tartott fogadásokat. Ezen fogadások érvénytelenítésére sor kerülhet az esemény alatt vagy visszamenőlegesen, a mérkőzés befejezését követően.

Videobíró (VAR)

Ha egy Lényeges Eseményt egy videobíró által hozott döntés alapján törölnek, a következők szerint fogjuk érvényteleníteni az ilyen Lényeges Eseményekre és azok törlésére vonatkozó fogadásokat:

• Egy videobíró által érvénytelenített gól esetén a gól berúgásának időpontja és a videobíró vizsgálatának záró időpontja között tartott fogadások érvénytelenek lesznek.
  • Egy videobíró által érvénytelenített piroslap esetén a videobíró vizsgálatának kezdetét követően tartott fogadások érvénytelenek lesznek.

Az ilyen fogadások érvénytelenítésére sor kerülhet az esemény alatt vagy visszamenőlegesen a mérkőzés befejezését követően.

Ha egy videobíró felülvizsgál egy piroslapot vagy büntetőt, az ilyen Lényeges Eseményt úgy tekintjük, mintha abban az időpontban következett volna be, amikor a videobíró megkezdte az adott (végül megítélt) Lényeges Esemény felülvizsgálatát. Ilyen körülmények esetén a videobíró vizsgálatának kezdete előtt tartott fogadásokat nem érvénytelenítjük.

A félreértések elkerülése végett: ha egy bíró úgy dönt, hogy visszamenőlegesen megítél egy gólt a videobíró miatt, a gól berúgásának időpontja és a VAR vizsgálatának lezárulása között tartott fogadások érvénytelenek lesznek, kivéve, ha a videobírós vizsgálat (és a rákövetkező döntés) végső soron nem változtatja meg a pályán hozott játékvezetői döntést.

Kiesési piacok

Ha egy csapat azért esik ki egy ligából, mert az adott ligában érvényes kieső helyek egyikén zárta a szezont, az annak a csapatnak a kiesésére kötött fogadások nyerő fogadásként lesznek elszámolva.

Ha egy csapatot még az aktuális szezon kezdete előtt kizárnak vagy eltávolítanak a ligából, az érintett piacra kötött minden fogadás érvénytelen (és később új piacot hozunk létre).

Ha egy csapatot az aktuális szezon kezdete után zárnak ki vagy távolítanak el a ligából (vagy ha az illetékes irányító szervezet a szezon folyamán úgy határoz, hogy a csapatot a szezon befejezése után el kell távolítani a ligából), az érintett piacra kötött minden fogadás érvénytelen.

A kétségek elkerülése végett: ha egy csapat pontlevonás miatt zárja a szezont az adott bajnokság kieső helyén, az annak a csapatnak a kiesésére kötött fogadások nyerő fogadásként lesznek elszámolva.

A vonatkozó szezon akkor tekinthető elkezdettnek, amikor a bajnokság első mérkőzését lejátszották. Ennek a szabálynak a szempontjából az egyedi meccsekre vonatkozó piacok nem tekintendők „érintett piacok”-nak.

Az első gól időpontja

Az első félidőt 45 perc hosszúnak tekintjük az ápolási szünetektől függetlenül. Emellett ezeken a piacokon a „0–10. perc” választás a mérkőzés első 10 percét fedi le 0:00-tól addig, amíg az óra nem vált 10:00-ra; ugyanez az irányelv vonatkozik ezen piac összes többi választására is.

Legjobb góllövő

Csak a vonatkozó bajnokságban vagy versenyen lőtt gólok számítanak. Például, ha egy játékos szezon közben csatlakozik egy klubhoz, egy másik bajnokságban lőtt góljai nem számítanak. De az ugyanabban a bajnokságban, de más csapatban lőtt góljai számítanak. Az öngól nem számít.

A Tőzsde általános szabályai és az Információk a piacról rendelkezései vonatkoznak a piacok és fogadások minden kategóriájára, amelyet nem említ A sportok különös szabályai. Ha bármilyen ellentmondás áll fenn A sportok különös szabályai és a Tőzsde általános szabályai között, A sportok különös szabályaiban foglaltak az irányadók. Ha bármilyen ellentmondás áll fenn az Információk a piacról és akár a Tőzsde általános szabályai, akár A sportok különös szabályai között, az Információk a piacról részben foglaltak az irányadók.

A Tőzsde általános szabályai itt tekinthetők meg.