pokercasinosports

Futball

Általános

A fogadásokat a hivatalos játékvezetői 90 perces játékidő alapján számoljuk el, az ápolási szüneteket is beleértve. Hacsak másként nem jelezzük, a hosszabbítás és a büntetőpárbaj nem számít.

Ha az illetékes irányító testület közreműködőitől származó hivatalos eredmény nem egyértelmű, az eredményt független forrásokból származó információ alapján határozzuk meg.

Ha egy mérkőzés hivatalos adatközlésében eltérnek a csapatinformációk a weboldalunkon közzétettektől (például cserék, korcsoport, nem stb.), akkor az érintett piacokra kötött összes fogadás érvénytelen. Minden más esetben a fogadások érvényesek maradnak (beleértve azokat az eseteket is, amikor a megadott csapatnévben nem szerepel a „XI” kifejezés).

Az Opta által biztosított adatokat használjuk minden piac elszámolásához, amely egyedi statisztikákat tartalmaz, ideértve többek között a lövések számát, a leseket és a szereléseket. Ha ez az információ nem elérhető, egy másik független forrást használunk.

Ha az elszámolást követő 72 órán belül bármilyen új információt tesznek közzé, akkor (észszerűen megítélve) határozunk arról, hogy:

• történjen-e visszaállítás vagy újbóli elszámolás ennek az új információnak a fényében; vagy
  • várjunk-e további információra, mielőtt döntenénk egy piac visszaállításáról és újbóli elszámolásáról.

Azon piacra kötött fogadások esetében, amelyek arra vonatkoznak, hogy egy esemény hányszor fordul elő (pl. „szögletek száma”), az eredményt nem a megítélt, hanem a megtörtént események számoljuk el. Ez az olyan esetekre is vonatkozik, amikor az idő is számít.

Azon mérkőzések esetén, amelyeket a szokásos 90 perctől eltérő időtartammal írtak ki, a fogadásokat a rendes idő alapján számoljuk el, az ápolási szüneteket beleértve. Ha egy mérkőzést szokatlan formátumban (pl. harmadokban vagy negyedekben) játszanak le, minden félidőre vonatkozó piac érvénytelen.

Minden fogadásra, amely a büntetőrúgás értékesítésére vagy kihagyására vonatkozik, és újrarúgják a büntetőrúgást, a piacot az újrarúgott büntető alapján számoljuk el. Számos újrarúgásra sor kerülhet, mire a sorozat befejeződik.

Kis valószínűséggel, de előfordulhat, hogy véletlenül kínálunk fogadást olyan kimenetelre, amely egyáltalán nem fordulhat elő (például egy játékos lecserélése után is kínálunk fogadást arra, hogy ő lesz az első gólszerző). Bár bevezettünk olyan rendszereket, amelyek célja az ilyen esetek megelőzése, de amikor nagyon ritkán mégis előfordul, érvénytelenítjük a szóban forgó fogadásokat (és a vonatkozó téteket ennek megfelelően visszaadjuk a ügyfélnek).

Félbeszakítás, törlés és halasztás

Ha egy mérkőzést elhalasztanak, minden eldöntetlen fogadás érvénytelen, amennyiben a meccs nem kezdődik el a tervezett napon helyi idő szerint 23:59 előtt (vagy ha úgy véljük, hogy a mérkőzés nem kezdődik el addig).

A tervezett kezdési dátum előtt (például a televíziós műsorrend miatt) átütemezett mérkőzések nem számítanak elhalasztottnak, és minden fogadás érvényes marad, amennyiben az új dátum és időpont az eredeti kezdési időtől számított 72 órán belül van.

Ha egy meccs elkezdődik, de később félbeszakad, minden eldöntetlen fogadás érvénytelen, amennyiben a mérkőzést nem játsszák le teljesen a tervezett napon helyi idő szerint 23:59 előtt.

Nem indulók, visszalépések és kizárások

Eltérő közlés hiányában elszámolási szempontból a meccs bármely részében pályára lépő összes játékost indulónak tekintjük. Csak azok a játékosok számítanak nem indulónak, akik nem szerepelnek a keretben, illetve a fel nem használt cserejátékosok.

Ha egy csapatot kizárnak vagy eltávolítanak egy bajnokságból vagy tornáról a vonatkozó verseny kezdete előtt, akkor az arra a csapatra vonatkozó összes fogadás érvénytelen.

A helyszín módosítása

Ha egy mérkőzés helyszíne eltér a weboldalunkon feltüntetettől, a fogadások érvényesek maradnak, amennyiben a mérkőzést nem az ellenfél saját pályájára helyezték át. Ebben az esetben a mérkőzésre kötött fogadások érvénytelenek. A nagy nemzetközi tornákon (mint például a világbajnokság vagy az Európa-bajnokság), minden helyszínt semlegesnek tekintünk. Ha egy mérkőzés tervezett helyszíne megváltozik, beleértve azt is, amikor az új helyszín egy másik országban található, minden fogadás érvényes marad.

Videobíró (VAR)

VAR használata esetén az indítványhoz vezető esemény időpontjának az előfordulás tényleges idejét tekintjük ( és nem a vonatkozó indítvány vagy döntés időpontját).

Ha egy fogadást elszámolunk, és egy későbbi VAR-döntés miatt kiderül, hogy ez az elszámolás helytelen volt, fenntartjuk magunknak a jogot, hogy visszavonjuk ezt az elszámolást (amennyiben a VAR-döntés a meccs vagy a fogadásra vonatkozó más időszak vége előtt történt).

Érvénytelenek azok a fogadások, amelyeket egy VAR-vizsgálathoz vezető esemény előfordulása és a vonatkozó VAR-döntés között kötöttek, kivéve, ha:

• A VAR-vizsgálat (és a belőle adódó döntés) végül nem változtatta meg a pályán hozott játékvezetői döntést; vagy
  • a VAR-vizsgálat (és a belőle adódó döntés) megváltoztatta a pályán hozott játékvezetői döntést, de ennek nem volt lényeges hatása a szóban forgó fogadásra. Minden fogadás érvényes marad, amelyet nem befolyásolt lényegesen a VAR-vizsgálat (és a belőle adódó döntés).

A kétségek elkerülése végett, a mi szempontunkból akkor használják a VAR-t, ha ez a játékvezető gesztusaiból kiderül (például a kézjelzésekből vagy abból, hogy megállítja a mérkőzést, hogy felülvizsgálja az esetet), vagy ha a VAR használatát megerősíti a vonatkozó mérkőzés felügyeletéért felelős hivatalos irányító testület által kiadott mérkőzésjelentés. Amennyiben a televíziós közvetítés hiánya és/vagy ellentmondó jelentések miatt nem egyértelmű, hogy a VAR-t használták-e, a fogadást (észszerűen cselekedve) az adatszolgáltatóktól és az általában megbízható online forrásokból szerzett információ alapján számoljuk el.

Egyedi piacok

A Legtöbb gólt lövő csapat, a Legtöbb gólt kapó csapat, a Legtöbb lapot kapó csapat, a Verseny összes gólja, a Csapat legjobb góllövője, a Verseny összes mesterhármasa, a Város a legtöbb góllal piacok esetén a hosszabbítás számít, de a büntetőpárbaj nem.

Egy bizonyos tornára vonatkozó a Játékos gólt lő, a Játékos kihagy egy büntetőt és a Kiállított játékos piacokra kötött minden fogadás érvényes attól függetlenül, hogy a játékos részt vesz-e ezen a tornán, vagy sem. Az ilyen piacoknál számít a hosszabbítás, azonban a büntetőpárbajt csak a Játékos kihagy egy büntetőt piacnál vesszük figyelembe, a másik kettőnél nem. Ha vitatott, hogy valamelyik gólt ki lőtte, az illetékes irányító testület döntését vesszük alapul.

Az első gól időpontja

Az első félidőt 45 perc hosszúnak tekintjük az ápolási szünetektől függetlenül. Emellett ezeken a piacokon a „0–10. perc” választás a mérkőzés első 10 percét fedi le 0:00-tól addig, amíg az óra nem vált 10:00-ra; ugyanez az irányelv vonatkozik ezen piac összes többi választására is.

A Meccs Játékosa

A fogadásokat az illetékes irányító testület által közzétett hivatalos A Meccs Játékosa cím alapján számoljuk el. Ha a hivatalos A Meccs Játékosa címet valamely okból nem osztják ki, a fogadások érvénytelenek.

Góllövő típusú piacok

A mérkőzésen részt nem vevő játékosokra kötött fogadások érvénytelenek. Az Első góllövő piacokra kötött fogadások érvénytelenek, ha a játékos az első gól belövése után lép pályára. A többi góllövésre vonatkozó piac esetén az adott piacnál felsorolt játékosokat akkor tekintjük résztvevőnek, ha bármikor pályára lépnek a 90 perc játék alatt, beleértve az ápolási időt.

Egy bizonyos megadott góllövőre vonatkozó piacok esetén az öngólok nem számítanak. Ha öngólt lőnek, akkor a következő góllövőre kötött fogadásokat tekintjük nyertesnek. Az aktív góllövő piac mindig a meccsen belőtt következő gólra vonatkozik attól függetlenül, hogy az előző gól öngól volt-e.

Törekszünk minden résztvevő felsorolására, de ez nem gátolja meg, hogy egy fel nem sorolt játékost számoljunk el nyertesként.

Tétre-helyre első góllövő

Csak az első, második, harmadik, negyedik és ötödik gól alapján számoljuk el a fogadásokat. Azokat a játékosokat vesztesként kezeljük, akik nem lőttek gólt az ötödik gólig. Ha egy adott meccsen ötnél kevesebb gólt lőttek, a fogadásokat a belőtt gólok alapján számoljuk el. Ha nem lőnek gólt, minden tétre-helyre fogadást vesztesnek tekintünk.

Ha egy játékos az első gól belövése után lép pályára, a fogadás győzelem és helyezés része is érvénytelen, kivéve, ha az első gól öngól volt (amely esetben a fogadások érvényesek). Ha egy játékost kiállítanak vagy lecserélnek az első gól belövése előtt, az erre a választásra kötött fogadásokat vesztesnek tekintjük.

Ha egy játékos a meccs első góljának szerzője, a győzelem és a helyezés része is nyertes. Ha egy játékos a második, harmadik, negyedik vagy ötödik gól szerzője, csak a helyezés rész nyertes.

Egy játékos nem lehet kétszer helyezett (azaz, ha ő lövi a második és a harmadik gólt is, csak a második gólt tekintjük nyertesnek).

Nem fogadunk el tétre-helyre fogadásokat a Nincs góllövő, az Utolsó góllövő, a Csapat első góllövői és a Prognózis piacokra. Ha tévesen mégis elfogadunk ilyen fogadást, a teljes tétet csak győzelem fogadásként kezeljük.

Csak hely fogadást nem fogadunk el.

A hosszabbítás ideje nem számít.

Az öngól nem számít. Amennyiben az első öt gól között egy öngól van, akkor a hatodik gólt nyertesnek számoljuk el a tétre-helyre fogadás helyezés részénél. Ha az első öt gól között két öngól van, akkor a hatodik és hetedik gólt nyertesnek számoljuk el a tétre-helyre fogadás helyezés részénél stb.

Góllövő párbaj fogadások

A fogadásokat az alapján számoljuk el, hogy a felsoroltak közül melyik játékos lövi a legtöbb gólt a saját mérkőzésén (akár ugyanazon a mérkőzésen játszanak a megadott játékosok, akár nem). A „döntetlen” abban az esetben lesz nyertes választás, ha mindkét játékos ugyanannyi gólt lő, vagy egyikük sem lő gólt. Mindkét játékosnak kezdenie kell a saját mérkőzésén ahhoz, hogy a fogadások érvényesek legyenek. Az öngól nem számít.

Mesterhármas a versenyen

A hosszabbítás számít, de a büntetőpárbajt és az öngólokat nem vesszük figyelembe.

Prognózis

A Prognózis egy dupla fogadás az Első góllövő és Pontos végeredmény piacokra.

Azon játékosok esetében, akik nem vesznek részt a mérkőzésen, vagy egy gól belövése után lépnek pályára, a Prognózis fogadás egyszeres fogadássá változik a Pontos végeredmény piacon. A fogadás szorzója a kezdőrúgáskor kínált vonatkozó szorzó lesz. Ha az első gól (vagy gólok) öngól(ok), akkor a következő gólszerzőre és a pontos végeredményre kötött dupla fogadást tekintjük nyertesnek. Ha csak öngólt lőnek a mérkőzésen, akkor a fogadást a Pontos végeredmény piacra kötött egyszeres fogadásként számoljuk el a kezdőrúgáskor kínált vonatkozó szorzóval. Ha a mérkőzés félbeszakad egy gól belövése után, akkor minden fogadást az Első góllövő piacra kötött egyszeres fogadásként számolunk el a kezdőrúgáskor kínált vonatkozó szorzóval.

Wincast

A Wincast dupla fogadás az Első góllövő és Meccs eredménye piacokra.

Ha egy játékos nem lép pályára az első gól belövéséig, a fogadásokat a Meccs eredménye piacra kötött egyszeresként számoljuk el a kezdőrúgáskor érvényes szorzóval.

Ha az első gól öngól, a következő gólszerzőre és az eredményre kötött dupla fogadásokat tekintjük nyertesnek.

Legjobb góllövő

Minden fogadás érvényes attól függetlenül, hogy a játékos részt vesz-e bármilyen módon a megfelelő bajnokságban, tornán vagy versenyen. Ha vitatott, hogy egy bizonyos gólt ki lőtt, az illetékes irányító testület döntését vesszük alapul.

Csak a vonatkozó bajnokságban, tornán vagy versenyen lőtt gólok számítanak. Például, ha egy játékos szezon közben csatlakozik egy klubhoz, egy másik bajnokságban lőtt góljait nem vesszük számításba. De az ugyanabban a bajnokságban, de más csapatban lőtt góljait figyelembe vesszük. Az öngól nem számít.

A rájátszásmeccseken lőtt gólok nem számítanak.

A hosszabbításokban lőtt gólokat figyelembe vesszük, de a büntetőpárbajokban szerzett gólokat nem.

Kaput eltaláló lövés típusú piacok

Egy játékos lövéseire vagy kaput eltaláló lövéseire kötött fogadások érvénytelenek, ha a játékos nem vesz részt a mérkőzésen. A játékosokat akkor tekintjük résztvevőknek, ha bármikor pályára lépnek a meccs 90 perce plusz ápolási idő alatt.

Az összesített kaput eltaláló lövés piacok esetében az összesített eredménytől függetlenül a fogadások érvénytelenek, ha a választásban megnevezett bármelyik játékos nem vesz részt a mérkőzésen.

Játékos nem szerez gólt, Játékos nem kap lapot és Játékospasszok piacok

Az olyan játékosokra kötött fogadások érvénytelenek, akik nem szerepelnek a kezdőcsapatban.

Szögletszorzatos piacok

Az ezekre a piacokra kötött fogadásokat az első félidős szögletek számának és a második félidős szögletek számának szorzata alapján számoljuk el.

Összes lap típusú piacok

Egy játékos legfeljebb két lapot kaphat. Sárgalap = egy lap. Piroslap = egy lap. Sárgalap plusz sárgalap (kiállítás) = kettő lap.

Csak az aktív játéktéren lévő játékosoknak felmutatott lapok számítanak ebben az összesítésben. Ha egy cserének mutatnak fel lapot, aki nincs az aktív játéktéren ennek a lapnak az időpontjában, az semmilyen összesítésben nem számít. A teljes játékidő végét jelző sípszó utáni felmutatott lapokat semmilyen összesítésben nem vesszük figyelembe.

Büntetőpontok

Egy játékos maximum 35 pontot kaphat. Sárgalap = 10 pont. Piroslap = 25 pont.

Az automatikusan piroslapot eredményező két sárgalap annyi pontot jelent, mint egy sárga- és egy piroslap.

Lapot kap / Kiállítás típusú piacok

Érvénytelenek azok a fogadások, amelyeket olyan játékosra kötöttek, aki egyáltalán nem vesz részt a meccsen. A játékosokat akkor tekintjük résztvevőknek, ha bármikor pályára lépnek a meccs 90 perce plusz ápolási idő alatt. Csak azok a lapok számítanak, amelyeket a játékosok az első pályára lépést követően kaptak, és még azelőtt, hogy végleg elhagyták volna a pályát.

Játékos mindegyik félidőben típusú piacok

A fogadásokat az alapján számoljuk el, hogy a megnevezett játékos az első és a második félidőben is teljesíti-e a megadott feltételt.

Ha a megnevezett játékos nem vesz részt a mérkőzés első félidejében, a fogadások érvénytelenek.

Ha a megnevezett játékos bármilyen mértékig is részt vesz az első félidőben, és nem sikerül elérnie a megadott első félidős feltételt, a fogadásokat vesztesként számoljuk el attól függetlenül, hogy mennyi ideig vesz részt az első vagy a második félidőben.

Ha a megnevezett játékos bármilyen mértékig részt vesz az első félidőben, és eléri a megadott feltételt, de ezt követően lecserélik a félidő előtt vagy közben, és egyáltalán nem játszik a második félidőben, a fogadások érvénytelenek.

Kiesési piacok

Ha egy csapat azért esik ki egy bajnokságból, mert az adott bajnokságban érvényes kieső helyek egyikén zárta a szezont, az annak a csapatnak a kiesésére kötött fogadások nyerő fogadásként lesznek elszámolva.

Ha egy csapatot még az aktuális szezon kezdete előtt kizárnak vagy eltávolítanak a ligából, az érintett piacra kötött minden fogadás érvénytelen (és később új piacot hozunk létre).

Ha egy csapatot a vonatkozó szezon kezdete után zárnak ki vagy távolítanak el a bajnokságból (vagy ha az illetékes irányító szervezet a szezon folyamán úgy határoz, hogy a csapatot a szezon befejezése után ki kell zárni vagy el kell távolítani a ligából), az érintett csapatra kötött minden fogadás érvénytelen.

A kétségek elkerülése végett: ha egy csapat pontlevonás miatt zárja a szezont az adott bajnokság kieső helyén, az annak a csapatnak a kiesésére kötött fogadások nyerő fogadásként lesznek elszámolva.

Legelső/Utolsó típusú piacok

Az Utolsó helyezett fogadások csak akkor érvényesek, ha minden csapat lejátszotta az összes meccsét a bajnokságban. Ha bármely okból egy vagy több csapat nem játssza le az összes meccsét, ez a piac érvénytelen. Minden félbeszakadt meccs lejátszott mérkőzésnek számít, amelynél megállapítottak hivatalos eredményt, és az erre a piacra kötött fogadások érvényesek. Ennek a piacnak az elszámolását nem befolyásolja a bajnoksági tabella semmilyen későbbi, az összes mérkőzés lejátszása utáni módosítása.

A Hendikepes első és a Hendikepes utolsó szempontjából nem számít a gólkülönbség.

A Karácsonykor első és a Karácsonykor utolsó piacok esetében a fogadásokat a december 25-ei bajnoksági helyezések alapján számoljuk el a lejátszott meccsektől és minden halasztástól és/vagy félbeszakítástól függetlenül. A Karácsonykor utolsó piacok esetében a vonatkozó piacra kötött minden fogadás érvénytelen, ha egy megadott csapatot kizárnak vagy eltávolítanak a bajnokságból december 25. előtt.

Egy bizonyos kontinens vagy egyéb kategória legjobb csapatára (például Legjobb dél-amerikai, európai vagy afrikai csapat) vonatkozó fogadásokat a legtovább jutó csapat alapján számoljuk el. Ha a két megnevezett csapat egymás ellen játszik a döntőben vagy a bronzmeccsen, akkor a meccs győztesét tekintjük a legtovább jutónak. Ha egy bizonyos piacnál két vagy több legtovább jutó csapat a verseny azonos szakaszában esik ki, akkor a holtversenyszabályok érvényesek.

Bármikor van ilyen állás

Ez a piac arra kínál fogadást, hogy a meccs 90 perce plusz ápolási ideje alatt bármikor előfordul a kijelölt választásban megadott állás. Ha egy meccs állása a 90 perc plusz ápolási idő elteltével 0-0, minden választás vesztes. A hosszabbítás ideje nem számít.

Gyors fogadás típusú piacok

Az elszámoláshoz minden esetben az esemény adatszolgáltatónk által biztosított időpontját használjuk (ezt az adatszolgáltatót teljesen a saját hatáskörünkben választjuk ki időről időre).

Ha a megadott kimenetelek egyike sem fordul elő a megjelölt időszakban, minden fogadást vesztesként számolunk el.

A „gól” választás esetén a gól belövésének az a pillanatot tekintjük, amikor a labda teljesen áthalad a gólvonalon a kapufák között, feltéve, hogy a játékvezető végül megadja a gólt. Ha például a labda teljesen áthalad a gólvonalon, de a gólt nem adják meg, mert például szabálytalanság történt, mielőtt a labda áthaladt a vonalon, akkor a gólt nem tekintjük belőttnek. Ezen piac elszámolásánál számítanak az öngólok.

A „szabadrúgás” választás esetén egy szabadrúgást abban a pillanatban tekintünk megítéltnek, amikor a játékvezető vagy a játékvezető-asszisztens a következők bármelyikét jelzi: egy szabálytalanságot követő közvetlen szabadrúgás, egy szabálytalanságot vagy lest követő közvetett szabadrúgás. Nem számít a büntetőrúgás, a szöglet vagy a labdaejtés.

Közvetlen szabadrúgás góloknál/lövéseknél – közvetlen szabadrúgás minden kísérlet, amely közvetlenül magából a szabadrúgásból jön létre.

A „szöglet” választás esetén egy szögletet abban a pillanatban tekintünk megítéltnek, amikor a játékvezető vagy a játékvezető-asszisztens szöglet megítélését jelzi.

A „kapuskirúgás” választás esetén egy kirúgást akkor ítélnek meg, amikor azt a játékvezető és/vagy a játékvezető-asszisztensek jelzik, és ez számít az időpontjának. A kapus kezéből történő kirúgás vagy a kapus által elvégzett szabadrúgás nem kapuskirúgás.

A „bedobás” választás esetén egy bedobást abban a pillanatban tekintünk megítéltnek, amikor a játékvezető és/vagy a játékvezető-asszisztens jelzi a bedobás megítélését.

Kapukeret eltalálása

A kapukeret eltalálására vonatkozó minden fogadáshoz az szükséges, hogy a labda az aktív játék közben, az ellenfél egy góllövési kísérlete során eltalálja a kapufák vagy keresztléc bármelyik részét. Azok a lövések is számítanak, amelyek a gólvonalon való áthaladás közben érintik meg a kapukeretet. Bármilyen lövés, amely többször is eltalálja a keretet (pl. a keresztlécet és a bal oldali kapufát), úgy tekintendő, mintha egyszer találná el a kapukeretet. A kapukeret eltalálása csak a támadó csapathoz számítódik (és az utolsó akciót végrehajtó játékoshoz), még akkor is, ha egy védő hátulra adott passza után találja el a labda a kapufát. Az nem számít, ha a labda azután találja el a kapufát vagy a keresztlécet, hogy a bíró megállította a játékot.

Első és bármikori gólpasszok piacai

Ha az Opta nem kínál eredményt az első gól gólpasszához, a fogadás a második gólra fog vonatkozni, és így tovább, amíg meg nem ítélnek egy gólpasszt egy gólhoz.

Az Első gólpasszra kötött fogadások érvénytelenek, ha a meccsen részt nem vevő játékosra kötötték, vagy ha az illető az első gól belövése után lép pályára (és annál a gólnál megítéltek gólpasszt).

Kizárólag az Első gólpassz esetén, ha egy játékos az első gól belövése után lép pályára (és annál a gólnál megítéltek gólpasszt), a fogadások érvénytelenek. Ha egy játékost kiállítanak vagy lecserélnek az első gól belövése előtt (és annál a gólnál megítéltek gólpasszt), a fogadásokat vesztesként számoljuk el.

Hosszabításra vonatkozó piacok

A hosszabbításokat érintő piacok esetén a fogadások a meccs játékvezetői által megállapított 30 perces játékidőre vonatkoznak, beleértve az ápolási időt is. Azonban a büntetőpárbaj nem számít. A fogadásokat kizárólag a hosszabbítás időszakának eredménye alapján számoljuk el. Ennek a piacnak a szempontjából az eredményt 0-0-nak kell tekinteni a hosszabbítás időszakának kezdetén.

Átigazolási Extra

A kölcsönadási egyezségek átigazolásnak számítanak elszámolási célokból.

Ha egy játékos nem vált klubot egy megadott időszakban, a fogadásokat vesztesként számoljuk el. Ebben az esetben minden arra kötött fogadás, hogy a játékos marad a klubjában, nyertesként lesz elszámolva.

Ha egy játékos egy olyan klubhoz ír alá, amely nem szerepel a piacon kínált lehetőségek között, azt a fogadást, amelyet a játékos egy adott klubhoz igazolására kötöttek, vesztesként számoljuk el. Az ügyfelek kérésére kiegészíthetjük a piacokon kínált klubok listáját.

Ha egy játékos arra köt szerződést, hogy egy jövőbeni időpontban átigazol egy új klubhoz, úgy tekintjük, mintha a játékos a szerződés érvénybe lépésekor igazolna át (nem pedig azon a napon, amikor átkerül az új klubjához). Például, ha X játékos január 1-jén aláírja a szerződést, hogy június 1-i hatállyal átigazol A klubtól B klubhoz, elszámolási célokból úgy tekintjük, mintha X játékos január 1-jén igazolt volna át B klubhoz.

Abban az esetben, ha nem tisztázott, hogy egy megállapodás egy adott határidő előtt született-e meg, fenntartjuk a jogot, hogy az illetékes irányító testület hivatalos megerősítéséig elhalasszuk az elszámolást.

A játékosnak szerepelnie kell a szóban forgó klub keretében a megadott időszak vége előtt. Az előszerződések vagy más hasonló, az eladást előre jelző megállapodás sem számít, ha a teljesülési időpontja későbbi, mint a meghatározott időpont.

Ha egy játékost leigazol egy klub, és azonnal kölcsönadja egy másik klubnak, a játékost véglegesen leigazoló klub alapján számolunk el, nem pedig a kölcsönbe vevő klub alapján.

Következő vezetőedzőre vonatkozó piacok

A lehetséges vezetőedzők listáját a saját hatáskörünkben állítjuk össze. Más választások kérésre elérhetők. Ha olyan vezetőedzőt neveznek ki, aki nem szerepelt a listán, minden fogadás érvényes.

Az ügyvivő és az ideiglenes vezetőedzők nem számítanak, kivéve, ha legalább 10 tétmérkőzésen túljutnak, és ekkor állandó vezetőedzőnek tekintik őket.

Ha a klub kinevez egy futballigazgatót, az nem eredményezi az állandó vezetőedzőre vonatkozó piacok elszámolását.

Ha egy klub átalakítja a vezetői csapatának struktúráját, és a kinevezett személyt nem az első csapata vezetőedzőjének hívja, a piac elszámolását az alapján határozzuk meg, hogy ki az a személy, aki az első csapat tagjainak kiválasztásáért felelős.

Minden meccsen 0,5/1,5/2,5 gól felett lesz

Ha egy vagy több mérkőzés nem kezdődik el, nem indulónak tekintjük őket, és az eredeti szorzót ennek megfelelően csökkentjük.

Egy bajnokságban, több bajnokságban vagy tornán lőtt összes gól

Ha egy mérkőzést a piac közzététele után elhalasztanak, az adott meccseken várható gólok számát levonjuk, és egy új összesített értéket teszünk közzé. Az elhalasztást megelőzően kötött fogadások érvényesek maradnak, de az új érték alapján kerülnek elszámolásra.

Premier League legjobb góllövője

A fogadásokat annak alapján számoljuk el, hogy ki kapja az Aranycipőt.

Definíciók

A „passz” jelentése az egyik játékostól a másikhoz szándékosan átjátszott labda. A passzokba beleszámítanak a nyílt játékos passzok, a kapuskirúgások, a szögletek és a szabadrúgások de nem tartalmazzák a beadásokat, a kapus bedobásait és a bedobásokat.

A lest annak a játékosnak tulajdonítjuk, aki lespozícióban van egy szabadrúgás megítélésekor. Ha két vagy több játékos van lespozícióban a passzoláskor, ahhoz a játékoshoz jegyezzük fel a lest, aki a legaktívabbnak bizonyul, és megpróbálja megjátszani a labdát.

Azt nevezzük „szerelés”-nek, amikor egy játékos kapcsolatba kerül egy másik játékos által birtokolt labdával egy földi küzdelem során, és sikeresen elveszi azt tőle. A szerelt játékosnak egyértelműen birtokolnia kell a labdát a szerelés előtt.

Azt tekintjük „nyert szerelés”-nek, ha a szerelő játékos vagy az egyik csapattársa a küzdelem eredményeképp megszerzi a labdát, vagy a labda kikerül a játékból, és „biztonságban van”. „Vesztett szerelés” esetén a szerelést végrehajtották, de a labda az ellenfél egyik játékosához kerül. Mindkettőt sikeres szerelésnek tekintjük, azonban a szerelés kimenetele (nyert vagy vesztett) különbözik aszerint, hogy kihez kerül a labda a szerelés után.

Nem számít szerelésnek az, amikor egy játékos bármilyen módon közbelép egy passznál.

Az a „sikertelen szerelés”, amikor egy játékos megpróbál küzdeni egy labdáért, de nem veszi el. Kiszámolásakor összeadják a szerelési kísérletnél elkövetett szabálytalanságok számát azzal, ahányszor egy játékost kicseleztek (elvesztett küzdelem).

A „tisztázás” a védelem egy akciója, amikor a játékos anélkül rúgja távolabb a labdát a saját gólvonalától, hogy szándékában állna egy csapattársához passzolni.

A „közbelépés” az, amikor egy játékos felméri egy ellenfél passzát, és tervezett passz vonalába mozogva megszerzi a labdát.

„Blokkolt passz” esetén egy játékos bármilyen módon megpróbálja elcsípni egy ellenfél passzát. Hasonló a közbelépéshez, csak kevésbé mérik fel a passzt.

A „blokkolás” az, amikor egy játékos megakadályozza az ellenfél egy játékosának kaput eltaláló lövését.

„Kaput eltaláló lövés” minden gólkísérlet hajt, amely:

• szándéktól függetlenül a hálóba megy; vagy
  • egyértelműen a gólszerzésre irányul, és bement volna a hálóba, ha a kapus ki nem védi, vagy meg nem állítja a kapus előtti utolsó játékos, amikor a kapusnak nem lett volna esélye a gól megakadályozására (last line block).

A kapu keretét közvetlenül eltaláló lövések nem számítanak kaput eltaláló lövésnek, kivéve, ha a labda bemegy a hálóba, és gólnak ítélik. Azok a lövések sem számítanak kaput eltaláló lövésnek, amelyeket egy másik játékos állít meg, nem a kapus előtti utolsó játékos.

Gólpassznak az utolsó labdaérintés számít (passz, passzal kombinált lövés vagy bármilyen egyéb labdaérintés), amelynek következtében a labdát megkapó játékos gólt lő. Ha az utolsó labdaérintés (fentebb definiálva) után az ellenfél egy játékosa beleér a labdába, a passzt indító játékosnál csak akkor jegyeznek fel gólpasszt, ha a labdát megkapó játékos volt a labdaérintés valószínű célpontja a közbelépés előtt. Ha egy gólra irányuló lövést megakadályoz az ellenfél egy játékosa, hárít a kapus, vagy a lövés a kapufélfát, illetve a keresztlécet találja el, és a lepattanóból közvetlenül gól származik, akkor gólpasszt ítélnek meg. Ha egy játékos úgy lövi vagy passzolja a labdát, hogy az ellenfél egy játékosa kényszerűen a saját hálójába juttatja a labdát (öngól), akkor a támadójátékosnak gólpasszt ítélnek meg. Ha közvetlenül gólt szereznek egy büntetőből vagy egy közvetlen szabadrúgásból, akkor a játékosnak, aki büntetőt vagy szabadrúgást szerzett (például mert szabálytalanságot követtek el ellene vagy kezezés történt) megítélnek egy gólpasszt, kivéve, ha nem maga végzi el a büntetőt vagy a szabadrúgást, mert ekkor nincs gólpassz.

RequestABet

Ha egy futballmérkőzést a kezdés után félbeszakítanak, a RequestABet fogadások érvénytelenek, kivéve, ha a félbeszakítás időpontjában egyértelműen meg lettek határozva. Azonban ha a mérkőzést átütemezik az eredeti kezdőnaptól számított három napon belülre, a fogadások érvényesek, és az átütemezett meccsre vonatkoznak.

A két vagy több előfordulást érintő fogadások sikerességéhez ezeknek az előfordulásoknak különböző alkalmakkor kell megtörténniük. Például egy fejesgólra és a büntetőterületen kívülről szerzett gólra kötött RequestABet fogadás csak akkor sikeres, ha gólt szereznek egy fejesből, és egy másik gólt lőnek a büntetőterületen kívülről.

A szabadrúgásgólokra vonatkozó fogadásoknál a gólt közvetlenül a szabadrúgásból kell lőni. A félreértések elkerülése végett, egy gólt akkor tekintünk közvetlenül a szabadrúgásból szerzettnek, ha annak a személynek ítélik meg a gólt, aki a szabadrúgást elvégezte (még akkor is, ha a labda megérintett egy másik játékost is a gólvonalon való áthaladása előtt). A büntetők nem számítanak szabadrúgásnak.

Ha fogadás egy bajnokság egészével kapcsolatos extra piacra vonatkozik, és egy vagy két mérkőzést nem játszanak le, akkor minden választást, amely egy esemény (gól, szöglet stb.) előfordulását követelné meg minden egyes meccsen, csökkentett szorzóval számolunk el a lejátszott meccsek tényleges számának megfelelően.

A sportfogadás általános szabályainak rendelkezései vonatkoznak a piacok és fogadások minden kategóriájára, amelyeket nem említ A sportok különös szabályai.